Dzień Babci i Dziadka

Wzruszające chwile...

     Tradycyjnie, jak co roku uczniowie klasy trzeciej poprzez jasełka wprowadzili społeczność szkolną w bożonarodzeniowe świętowanie. Występ ubogacony był pięknym śpiewem kolęd i życzeniami. Przedstawienie jasełkowe zaprezentowano także na Dniu Seniora oraz na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień niezwykły, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla gości. Uczniowie wszystkich klas młodszych pod kierunkiem wychowawców przygotowali dla nich piękny program artystyczny. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Dzieci klas pierwszych przedstawiły bajkę muzyczną „Czerwony Kapturek”, z klas drugich pięknie tańczyły „Taniec śnieżynek” i „Kalinkę”. Dzieci obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Wychowawcy klas 1-3
Szkoły Podstawowej im.Jana Pawła II w Ciścu