Uczniowie klasy 3 naszej szkoły uczestniczyli w programie edukacyjnym „Przygody Kota Ciepłosława”.

Program został przygotowany przez PGE Energia Ciepła, spółki z Grupy PGE i miał na celu budowanie świadomości ekologicznej, przekazywanie wiedzy o tym, jak powstaje ciepło i skąd bierze się prąd. Patronat nad programem edukacyjnym objęło również Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Na zajęciach dzieci poszerzały wiedzę na temat ciepła, sposobu jego wytwarzania oraz możliwości oszczędzania. W zdobywaniu wiedzy pomagał im kot Ciepłosław i jego pomocnicy Felka Kaloryfelka i Pstryczek Elektryczek. W krótkich filmach animowanych sympatyczny bohater - Kot Ciepłosław – specjalista od ciepła i ekologii – zapoznał dzieci z zaletami ciepła sieciowego i jego przewagą ekologiczną nad tradycyjnymi źródłami ciepła. Świetnym uzupełnieniem każdej lekcji były zadania i gry online.

Podsumowaniem programu było rozwiązanie testu online, podsumowującego zdobytą wiedzę oraz wykonanie komiksu. Każde dziecko stworzyło swój własny komiks w wersji papierowej lub w programie PowerPoint. Ich pomysły przyczyniły się do powstania wspólnego komiksu, który przesłaliśmy twórcom programu.

Kliknij w zdjęcie aby obejrzeć komiks.

mgr Celina Motyka