Dalszy ciąg przygód z architekturą

RYSUNKI I MAKIETY

Uczniowie na zajęciach Archi-przygód zobaczyli przykłady różnych rysunków architektonicznych, makiet i dowiedzieli się, w jakich celach i w jaki sposób są one wykonywane. Zadaniem dzieci było wykonanie modelu wybranego obiektu. Prace wykonywane były w grupach. Powstały bardzo ciekawe makiety.


KONSTRUKCJE

Pani Otylia na kolejnych zajęciach zaprezentowała różne materiały budowlane, mówiąc o ich właściwościach, bezpieczeństwie konstrukcji i trwałości. Dzieci sprawdzały wytrzymałość, materiałów, ich ciężar, próbowały je zginać, rozciągać. Zastanawiały się, jaki materiał budowlany jest najbardziej odpowiedni do danej konstrukcji.

Dzieci na rozgrzewkę budowały na czas najwyższą budowlę z różnych klocków. Finałowym zadaniem było wykonanie prostej konstrukcji z patyczków i plasteliny. Dzieci wykazały się wielką pomysłowością i w stu procentach wykorzystały swoją wyobraźnię.


SZKOŁA I OTOCZENIE

Dzieci otrzymały mapę terenu szkoły oraz rysunki architektoniczne budynku. Na spacerze zaznaczały na swoich roboczych mapkach miejsca najbardziej interesujące, uznawane za przyjazne oraz te, w których warto dokonać zmian. Po powrocie dzieci zapisywały hasła lub rysowały piktogramy, które były propozycjami na wykorzystanie istniejącej przestrzeni, bądź jej zmienienie tak, aby wnętrze budynku szkoły i jego otoczenie było przyjazne i jak najlepiej służyły uczeniu się . Uczniowie wykonali rysunki wybranych miejsc, dokonując pozytywnych zmian.

mgr Celina Motyka