Św. Jan Paweł II Nauczyciel pokoju


2 kwietnia 2005 roku cały świat zatrzymał się w smutku i żałobie po śmierci Człowieka, Ojca i Przyjaciela Jana Pawła II. Nie zapomniana godzina 21.37 była przywoływana w największych agencjach prasowych i telewizyjnych. Rzeczywiście 17 lat temu poczuliśmy się osamotnieni, opuszczeni i smutni w całej tej sytuacji.

Jan Paweł II mentor i orędownik wielu dziedzin życia: rodzin, ludzi odrzuconych na margines społeczeństwa, ludzi młodych, chorych i starszych. Można by wymieniać jeszcze wiele przestrzeni, w których żywo był obecny.

Niewątpliwie zależało mu, aby budować pokój ten ogólnoświatowy, jak i pokój naszych serc. Tak też zwracał się w jednym z przemówień do dyplomatów: „Powołaniem narodów nie jest wzajemna walka i wyniszczanie się wzajemnie, lecz porozumienie i zgoda dla dobra pokojowego współżycia. Iluzją jest przekonanie, że wojna i przemoc przyniosą prawdziwe rozwiązanie, gdyż sięją one nową nienawiść i większą jeszcze nieufność”.

Dlatego w obecnej sytuacji, szczególnie tej panującej na Ukrainie, jako Społeczność Szkoły imienia Jana Pawła II zwracamy się w ufnej modlitwie wspominając dzień odejścia Naszego Patrona do Domu Ojca, w żarliwym wołaniu o pokój dla całego świata! Niech zapanuje pokój. Niech ciągle odnawia się oblicze ziemi.. tej ziemi!!!

Nigdy więcej wojny!

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie
Szkoły Podstawowej w Ciścu