15 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu odbyła się IV edycja Językiady Żywieckiej – konkursu sprawdzającego znajomość, języka angielskiego, niemieckiego i polskiego. Jest to konkurs powiatowy, którego honorowym patronem jest starosta żywiecki pan Andrzej Kalata.

Naszą szkołę reprezentowali Anna Gaca i Norbert Romański, którzy stanowili drużynę angielsko-niemiecką oraz Zuzanna Worek, która rywalizowała z zakresu języka polskiego, a konkretniej z życia i twórczości Josepha Conrada.

W konkurencji drużynowej zajęliśmy I miejsce, a dodatkowo Norbert Romański spośród wszystkich uczestników napisał najlepiej test z języka angielskiego. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i talentem, za co zostali nagrodzeni pięknymi nagrodami w postaci drukarek. Oprócz tego każdy uczestnik Językiady otrzymał pamiątkowe nagrody w postaci kubków, książek itp.

Uczniowie mogli również podziwiać występy artystyczne młodzieży ZSME oraz wysłuchać prelekcji na temat Kanady wygłoszonej przez rodowitego Kanadyjczyka, co pozwoliło innym sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego. Na zakończenie konkursu starosta żywiecki oraz zaproszeni sponsorzy wręczyli nagrody oraz zapozowali do wspólnego zdjęcia.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów w nauce.

mgr Magdalena Śliwa