28 lutego 2017r. na zakończenie karnawału odbył się II Bajkowy Turniej klas IV-VI. Uczniowie mieli okazję zaprezentować się w rolach różnych postaci książkowych. Przebrania dzieci przeszły nasze najśmielsze oczekiwania! Mogliśmy gościć Harrego Pottera, Rona, Myszkę Miki, Tygryska, Czarownicę, Wróżkę, Aslana, Białą Czarownicę, Anię z Zielonego Wzgórza, Pippi Langstrumpf, Wiedźmina i wielu innych. Było bardzo kolorowo. Nawet młodsze dzieci, które nie brały udziału w Turnieju zaskoczyły nas swoją pomysłowością.

Uczestnicy zabawy wzięli udział w szeregu konkurencji, takich jak np.: łowienie rybek, plecienie warkoczyka Kumihimo, obieranie jajek, tor przeszkód, ubieranie mundurka na czas, odgadywanie tytułów bajek itp. Konkurencje przeplatane były występami muzycznymi naszych uczniów. Jury w składzie pani Bożena Loranc, pani Olga Fałowska i Kinga Krzus z klasy III gimnazjum miało ciężki orzech do zgryzienia. Na szczęście udało się i wspólnie uznano, że wszystkie klasy zaprezentowały się doskonale i na miano I miejsca, za co zostali uhonorowani dyplomami.

Mamy nadzieję, że wszyscy znakomicie się bawili, a wychowawcom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie uczniów i dopilnowanie, aby stroje były perfekcyjne.

Dziękujemy również naszym gimnazjalistkom: Julii Wojtyle, Agnieszce Balas, Annie Białożyt i Justynie Talik za pomoc przy organizacji zabawy. 

mgr Małgorzata Marchewka
mgr Magdalena Śliwa