Ekumeniczny Konkurs Biblijny „Jonasz” 2017

25 kwietnia, finałem diecezjalnym zakończyła się tegoroczna edycja Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. Tematem zmagań była tym razem Ewangelia św. Jana, umiłowanego ucznia Pana i jedynego spośród Apostołów naocznego świadka Jego Męki.

Od początku września uczniowie spotykali się na cotygodniowych zajęciach, aby lepiej poznawaćewangeliczne treści orazich duchowe znaczenie. Efektem włożonego trudu był awans 3 uczniów do etapu rejonowego, który odbył się 27 i 28 lutego w Węgierskiej Górce.Do ścisłego finału zakwalifikowały się dwie uczennice 2 klasy gimnazjum: Natalia Motyka i Marta Byrtek.

W „wielkim” finale, który miał miejsce w budynku Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej 25 kwietnia uczennice ponownie wykazały się znakomitą znajomością Ewangelii i zdobyły tytuł laureatek. Uroczyste podsumowanie XX edycji Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” odbyło się 30 maja w Bielskim Centrum Kultury, gdzie nasze uczennice z rąk Księdza Biskupa Romana Pindla otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!

ks.Tomasz Drabek