III PIKNIK RODZINNY

3 czerwca 2017r. w naszej szkole odbył się III Piknik Rodzinny. Jego główną myślą przewodnią było zdrowie i bezpieczeństwo.

Przed zgromadzonymi gośćmi zaprezentowały się dzieci z klas I-VI szkoły podstawowej, a widzowie mogli obejrzeć fantastyczne układy taneczne oraz występy młodych piosenkarzy. Ponadto w trakcie pikniku odbył się Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. W zmaganiach sportowych brali udział uczniowie ze szkół w Żabnicy, Cięcinie, Ciścu i Węgierskiej Górce, a puchar został zdobyty przez zawodników reprezentujących naszą szkołę. Jednak wszyscy piłkarze wykazali się ogromnym zaangażowaniem i wspaniałymi umiejętnościami, a najmłodszy z nich miał niecałe 6 lat.

Na dzieci czekał ogrom atrakcji: kula zorbingowa, ścianka wspinaczkowa obsługiwana przez pracowników GOPR, zamek dmuchany, konkurencje sportowe, przepyszne gofry i kanapki, galaretki owocowe, popcorn, owocowe koktajle, ciasta, pokaz Jednostki Strzeleckiej 3030 z Żywca i wiele innych.

Do organizacji pikniku włączyli się również strażacy z OSP w Ciścu, którzy pokazali, jak przebiega ich praca podczas rożnych akcji ratunkowych, a także przeprowadzili konkurs strażacki. W trakcie trwania imprezy dzieci mogły obejrzeć nie tylko wóz strażacki, ale też radiowóz policyjny, gdyż w ramach promocji bezpieczeństwa w ruchu drogowym został zorganizowany Turniej Wiedzy i Umiejętności Rowerowych. Policjant, który przybył do nas wraz ze Sznupkiem wręczył nagrody oraz zaprezentował zainteresowanym swój samochód.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które tak chętnie włączyły się do przygotowań, nauczycielom za pomoc w organizacji pikniku, pracownikom obsługi za pomoc w przygotowaniach, paniom kucharkom za przepyszne smakołyki i rodzicom za włączenie się w organizację. Dziękujemy również wszystkim sponsorom i radnym, którzy przyczynili się do pomocy.

Serdecznie zapraszamy za rok!

Piknik Rodzinny w fotografii

Opiekun SU- mgr Magdalena Śliwa