FERIE ZIMOWE W SZKOLE.

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas odpoczynku od obowiązków szkolnych i nauki. Można się relaksować w domu, wspaniale bawić się na świeżym powietrzu lub miło spędzić czas... w szkole.

W drugim dniu ferii, świetlica szkolna i samorząd uczniowski zorganizowały bal karnawałowy dla młodszych dzieci. W stołówce szkolnej przystrojonej balonami i serpentynami pojawiło się wiele postaci z bajek i filmów, a także przedstawicieli różnych stron świata, zwierząt i sportowców. Wszyscy wyglądali pięknie i kolorowo. Najbardziej pomysłowe stroje zostały nagrodzone. Nie brakowało też innych konkursów jak np. taniec z balonem czy zajmowanie krzesełka. Starsi koledzy i koleżanki przebrani za postacie z bajki "Kubuś Puchatek" od pierwszych taktów muzyki zachęcali wszystkie dzieci do wspólnej zabawy, korowodów tanecznych oraz zumby. W trakcie krótkich przerw w czasie pląsów, uczestnicy balu częstowani byli słodkościami oraz napojami. Największą furorę zrobiła jednak wata cukrowa na patyku, którą pomagały robić panie pracujące w szkole.
Wszyscy wspaniale się bawili, więc czas szybko minął i trzeba było się pożegnać. Dziękujemy rodzicom i dzieciom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Paniom: Barbarze Pydych, Monice Moc i Edycie Bryś za opiekę nad dziećmi i sprawnym przebiegiem balu, młodzieży za przeprowadzenie zabaw tanecznych oraz wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu wspaniałych atrakcji.

W kolejnym dniu ferii zimowych, panie pracujące w świetlicy szkolnej tj. p. Edyta Bryś, p. Monika Moc oraz p. Beata Brączek przeprowadziły dla chętnych uczniów warsztaty plastyczne. Dzieci poznały technikę decoupage'u, dzięki której samodzielnie wykonały kolorowe flakoniki i drewniane obrazki na ścianę. Uczestnicy warsztatów z wielkim zaciekawieniem odkrywali tajniki nowo poznanej sztuki plastycznej i bardzo precyzyjnie wykonywali kolejne etapy poleceń. Efekty były zaskakujące! Wszyscy byli zachwyceni swoimi dziełami, które miały stać się upominkami dla najbliższych członków rodziny.

Wychowawcy świetlicy szkolnej