Ekumeniczny Konkurs Biblijny „Jonasz” 2018

24 kwietnia, finałem diecezjalnym zakończyła się tegoroczna edycja Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. Tematem zmagań były historie wybranych bohaterów Starego Testamentu, a konkretnie Księga Estery, Księga Rut, Księga Jonasza i fragmenty Księgi Daniela.

Od początku września uczniowie Szkoły Podstawowej w Ciścu wkładali swój trud, aby lepiej poznawaćżycie biblijnych bohaterów, które, z racji odległego historycznego kontekstu, było bardzo złożone. Księgi Starego Testamentu obfitują bowiem w liczne zawiłości religijno-prawne i są niezwykle precyzyjne w określaniu prezentowanych postaci i miejsc geograficznych. Efektem włożonego trudu był awans 2 uczennicklasy 3 gimnazjum do etapu rejonowego, który odbył się 27 lutego w Żabnicy. Do ścisłego finału zakwalifikowały się obie uczestniczki: Natalia Motyka i Marta Byrtek.

W „wielkim” finale, który miał miejsce w budynku Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej 24 kwietnia uczennice ponownie wykazały się znajomością Starego Testamentu. Natalia Motyka uzyskała tytuł laureata konkursu. Uroczyste podsumowanie XXI edycji Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” odbyło się 17 maja w Bielskim Centrum Kultury, gdzie wszyscy obecni uczestnicy z rąk Księdza Biskupa Romana Pindla otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!

ks.Tomasz Drabek