„Małe Cisy" w roku szkolnym 2017/2018.

Rok szkolny 2017/2018 był bardzo pracowity. Przygotowaliśmy „Jasełka po góralsku”, w których dominowała nasza gwara, śpiew i taniec. Przedstawiliśmy je 22 grudnia naszej społeczności szkolnej, 9 stycznia - seniorom naszej wioski, a 16 stycznia dzieci zaprezentowały się przed swoimi babciami i dziadkami. 4 stycznia zostaliśmy laureatami IV Przeglądu Kolęd i Pastorałek Polskich, który był organizowany przez OPG w Węgierskiej Górce i Wójta Gminy.

21 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe Związku Podhalan. Po uroczystej mszy św. poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz członkowie Związku Podhalan w uroczystym korowodzie przy dźwiękach kapeli góralskiej przeszli do naszej szkoły. Podczas tego spotkania wszyscy mogli obejrzeć nasz występ, wysłuchać życzeń mówionych gwarą oraz posłuchać kolęd i pastorałek. Cieszyliśmy się, bo nasz wysiłek został nagrodzony gromkimi brawami.

W dniu 26 maja, odbył się Piknik Rodzinny w naszej szkole. Występy uczniów rozpoczął dziecięcy zespół regionalny „Małe Cisy”. Zaprezentowaliśmy tańce i śpiewy naszego regionu.

Cały rok zakończyliśmy 30 czerwca występem na scenie amfiteatru przy OPG w Węgierskiej Górce podczas imprezy na powitanie lata. Przed nami wakacje i czas na zasłużony odpoczynekZobacz więcej na

mgr Celina Motyka
"Małe Cisy"