"Małe Cisy” w Ostrawie.

W dniu 23.09.2018r. zespół regionalny „Małe Cisy” uczestniczył w X Dożynkach w Parafii św. Antoniego z Padwy w Ostrawie Kuncicky. Bardzo serdecznie zostaliśmy przyjęci przez proboszcza - ks. Dariusza Sputo, pochodzącego z Cięciny. Byliśmy pod wrażeniem jego otwartości i życzliwości do ludzi. Aktywnie uczestniczyliśmy we mszy świętej, przygotowując jej góralską oprawę. Po nabożeństwie zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy przed miejscową społecznością, a także przed naszymi krajanami. Nasz występ bardzo się podobał, gdyż usłyszeliśmy wiele pochwał i gratulacji. Oprócz nas za plony dziękowali górale z Żywiecczyzny. Przybyły delegacje ze Zwardonia, Lalik, Żabnicy, Milówki oraz poczty sztandarowe OSP Zwardoń i Związku Podhalan.

Wiedząc, że w Ostrawie znajduje się ZOO, postanowiliśmy włączyć jego zwiedzanie w plan naszego popołudnia. Było wiele radości na twarzach dzieci, które obserwowały zwierzęta. Dopełnieniem wrażeń z całego dnia były emocje na ogromnym placu zabaw.

Wyjazd należał do bardzo udanych. Dopisała nam pogoda, humor, a cały dzień był wielkim doświadczeniem i dostarczył nam wielu pozytywnych emocji.

mgr Celina Motyka