III KARNAWAŁOWY TURNIEJ KLAS

Już po raz III w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ciścu zorganizowano Karnawałowy Turniej Klas. Tym razem, w ramach obchodów Roku Niepodległej , odbył się on pod hasłem „Dobre, bo nasze!” Uczniowie mieli za zadanie przebrać się w postacie historyczne i jak zwykle doskonale wcielili się w nowe role. Mogliśmy zobaczyć generała Władysława Andersa, Św. Kingę, królową Jadwigę Andegaweńską, marszałka Józefa Piłsudskiego, Marię Skłodowską-Curie, księdza Jerzego Popiełuszkę.

Ponadto klasy II i III gimnazjum rywalizowały w szeregu różnych konkurencji: wiedzy i sportowych. Najbardziej spodobało się wszystkim zadanie pt. „Jaka to melodia?,” w którym uczniowie musieli odgadnąć tytuły piosenek patriotycznych na podstawie nagranych „mruczanek” przez młodszych kolegów z klasy V. Dużym powodzeniem cieszyła się też konkurencja „Jaka to legenda?” i „Jakie to miejsce?”

Rywalizacja sportowa również przysporzyła wszystkim dużo zabawy i śmiechu, gdyż drużyny musiały m. in. odśnieżać na czas kulki z papieru, biec w parach na nartach, pleść warkocze nauczycielom i wrzucać piłeczki do koszyków. Całość turnieju przeplatana była muzyką. Uczniowie zaprezentowali znane piosenki, a cała sala dołączyła się do śpiewu i doskonale się bawiła.

Impreza organizowana jest cyklicznie w ramach współpracy samorządu uczniowskiego z biblioteką szkolną. Mamy nadzieję, że za rok odbędzie się kolejny turniej, podczas którego zobaczymy inne ciekawe konkurencje.

mgr Małgorzata Marchewka
mgr Magdalena Śliwa