Pamiętamy o 98. rocznicy urodzin Patrona

Szkoła Podstawowa w Ciścu na urodzinach u Papieża

W piątek 18 maja, już po raz 18 odbył się w Wadowicach Zjazd Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. Do papieskiego miasta zjechało się łącznie ponad 500 osób z różnych stron kraju, aby poprzez wspólną modlitwę i śpiew dziękować Bogu za Papieża Polaka z okazji 98 rocznicy urodzin. W uroczystości wzięła udział również nasza Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Ciśca, którą reprezentowało 16 uczniów.

Spotkanie rozpoczęło się rano występami artystycznymi przed Szkołą Podstawową nr 1 w Wadowicach. Później uczniowie w radosnym pochodzie przeszli na rynek. Tu delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Następnie, o godz. 12.00 w Bazylice Ofiarowania NMP rozpoczęła się dziękczynna Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla. W wygłoszonym słowie zwrócił uwagę, że prawdziwy hołd Janowi Pawłowi II nie oddaje się poprzez budowanie materialnych pomników, ale przez przemianę osobistego życia.

Po Eucharystii Ksiądz Biskup przekazał uczniom z Radoczy przechodni prymat, który co roku trafia do innej szkoły za osiągnięcia w dziedzinie propagowania myśli i wzoru świętości Jana Pawła II wśród społeczności lokalnej. Wręczono również pamiątkowe statuetki za udział w Konkursie plastycznym z okazji 40-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II.

Konkurs wiedzy o PATRONIE.

ks.Tomasz Drabek