Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem”.

Wiosna - trzeci etap konkursu .

W ostatnim etapie konkursu pracowaliśmy nad prawidłowymi zwyczajami żywnościowymi i aktywnością ruchową. Sprawdzaliśmy, czy nasze pożywienie jest zgodne z piramidą żywienia i nad czym musimy jeszcze popracować.

Zorganizowaliśmy m.in. "Tydzień zdrowia” pod hasłem „Drugie śniadanie - urody i zdrowia nam doda”.
W naszym menu pojawiły się: suszone owoce, surówka z marchewki i jabłka, domowy 100% sok owocowy, kefir, sałatka owocowa, kanapki z ciemnego pieczywa. Był to dla nich wspaniały tydzień. Aby jeszcze bardziej utrwalić zasady zdrowego żywienia, opracowaliśmy własne piramidy, a także wymyśliliśmy hasła promujące prawidłowe odżywianie i propagujące aktywny tryb życia.

Zasady zdrowego odżywiania i aktywność ruchowa idą w parze, dlatego na zajęciach wychowania fizycznego również utrwalaliśmy prawidłowe postawy. Podczas zabawy zapamiętywaliśmy poszczególne piętra Piramidy Zdrowia i poprawnie wykonywaliśmy ćwiczenia.

Oprócz zajęć w szkole zorganizowaliśmy wyjazd na basen, zabawę w Figloraju

i wyprawę górską na Baranią Górę


.

Na potrzeby aktywności ruchowej stworzyliśmy „Encyklopedię Gier i Zabaw”, w której zostały zebrane najciekawsze propozycje wspólnej zabawy. Korzystając z encyklopedii, zorganizowaliśmy dla klas młodszych rozgrywki sportowe. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a pozytywnych emocji przy współzawodnictwie było wiele.

W trzecim etapie konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem” zdobyliśmy nową wiedzę i doświadczenie. Postanowiliśmy zaprezentować uczniom szkoły swoje umiejętności i nakłonić ich do zmiany nawyków żywieniowych. Wykonane przez nas Piramidy Zdrowia, a także gazetkę, zachęcającą do zdrowego odżywiania, umieściliśmy w korytarzu szkolnym.


Wędrując z klasy do klasy zachęcaliśmy do zdrowego stylu życia „Tak żyj, abyś zdrowy był!”.

Uczniowie klasy IIIa
wych. mgr Celina Motyka