Kółko Młodych Przyrodników zrzeszające uczniów naszej szkoły zainaugurowało swoją działalność 01.06.2019 udziałem w VI Dniu Dziecka Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu. Celem powstania tej organizacji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania przyrody Beskidów (fauny, flory, geologii, topografii) oraz uprawiania turystyki górskiej i zdobywanie odznak ,, GOT”

Trasa naszej pierwszej wędrówki rozpoczęła się w Żabnicy – Skałce. Na początku odwiedziliśmy ,,Opaniówkę” - dom pracy twórczej śp. Wojciecha Opani – architekta i wykładowcy na Politechnice Śląskiej w Gliwicach( brata aktora Mariana Opani )

Celem Młodych Turystów była jednak Hala Boracza. Organizatorzy tego wydarzenia przygotowali dla dzieci wiele konkursów z cennymi nagrodami, min. konkurs rysunkowy ,,Góry – Ja i TY”, grę w warcaby, odgadywanie co jest w pudełku oraz konkurs wiedzy turystycznej ,,Gdzie to jest?” Dla każdego dziecka i opiekunów została przygotowana słynna jagodzianka z Hali Boraczej i kiełbaski z ogniska. Czas spędzony miło i aktywnie. Każdy z niecierpliwością oczekuje kolejnych wycieczek.

Z turystycznym pozdrowieniem Małgorzata Golec