„Zgrana Klasa”


W roku szkolnym 2023/2024 Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs „Zgrana Klasa” , mający na celu integrację zespołów klasowych oraz rozwijanie kreatywności i zaangażowania uczniów. Konkurs trwał od listopada do maja, a klasy rywalizowały ze sobą, wykonując różnorodne zadania każdego miesiąca. Zadania Konkursowe:

  1. Jesienny wystrój klasy, kartki bożonarodzeniowe oraz bombki: w listopadzie klasy miały za zadanie wykonać jesienny wystrój swoich sal lekcyjnych oraz przygotować kartki bożonarodzeniowe, ozdoby choinkowe w postaci bombek.
  2. Mikołajki - ubieramy się na czerwono: w grudniu obchodziliśmy Mikołajki, podczas których wszyscy uczniowie przebierali się w czerwone stroje, co wprowadziło świąteczną atmosferę w szkole.
  3. Dzień dresów: w styczniu odbył się Dzień Dresów, podczas którego uczniowie mogli przyjść do szkoły w wygodnych, sportowych ubraniach.
  4. Dzień Bezpiecznego Internetu: w lutym każda klasa przeprowadziła lekcję wychowawczą dotyczącą bezpieczeństwa w sieci, aby promować odpowiedzialne korzystanie z Internetu.
  5. Dzień zdrowego śniadania oraz kartki wielkanocne: w marcu odbył się Dzień Zdrowego Śniadania, podczas którego klasy przygotowywały zdrowe posiłki i dzieliły się nimi z kolegami i koleżankami, a także uczniowie tworzyli kartki wielkanocne.
  6. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - ubieramy się na niebiesko: w kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, a uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, okazując swoje wsparcie dla osób z autyzmem.
  7. Miesiąc Kultury Osobistej: maj był miesiącem poświęconym kulturze osobistej.

Konkurs „Zgrana Klasa” cieszył się dużym zainteresowaniem, a rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie, najwięcej punktów zdobyła klasa 5b, która zgromadziła łącznie 113 punktów.

Gratulujemy uczniom klasy 5b za ich zaangażowanie i kreatywność!
Dziękujemy wszystkim klasom za aktywny udział w konkursie.


mgr Nina Drożdż