KONKURSY rok szkolny 2017/2018

4 kwietnia br. w naszej szkole odbył się II etap konkursu „Bohaterowie Niepodległej” .Konkurs zorganizowany został w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tematyka obejmowała głównych bohaterów tego wydarzenia, takich jak Józef Piłsudski czy Ignacy Jan Paderewski. Uczniowie pisali test składający się zarówno z zadań otwartych, jak i zamkniętych. Walka była zacięta, a ostateczne wyniki prezentują się następująco:
I miejsce: Magdalena Krzyżyńska kl. II gimnazjum
II miejsce: Magdalena Zwolińska kl. II gimnazjum
III miejsce: Paweł Wolny kl. III gimnazjum

Konkurs został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski pod patronatem członka Zarządu Powiatu Żywieckiego pana Józefa Stopki oraz dyrektora naszej szkoły.

Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Dlatego też świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”. Celem konkursu było umożliwienie uczniom zaprezentowania swojego talentu, popularyzowanie polskich tradycji świątecznych oraz rozwijanie zdolności plastycznych. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Prace uczestników oceniane były przez komisję w trzech kategoriach wiekowych. Laureatami pierwszych miejsc zostali: Elżbieta Gluza, Aleksandra Pydych, Aleksandra Krystian, Anna Haraf oraz Katarzyna Szczotka. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki. Kartki świąteczne

29 listopada 2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Twardorzeczce odbył się XI Powiatowy Konkurs Wiedzy z Zakresu Uzależnień. Celem konkursu było poszerzanie wiedzy młodzieży na temat uzależnień, nauka radzenia sobie w sytuacjach kontaktu ze środkami uzależniającymi, kształcenie pozytywnych wspierających postaw wobec ludzi uzależnionych, edukacja profilaktyczna.
Wśród naszych uczniów należy wyróżnić Paulinę Śleziak, która brała udział w etapie międzyszkolnym oraz Kingę Podejmę, która zajęła I miejsce i Pawła Wolnego, który zdobył III miejsce.

Uczestnikom gratulujemy sukcesu!

Konkurs organizowany jest z inicjatywy Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Kazimierza Matusznego i we współpracy z Panem Posłem. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich oraz klas gimnazjalnych.

regulamin konkursu

Konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

Wyniki konkursu

Nagrody otrzymali:
Barbara Zawada, Bartosz Motyka, Szymon Wolny, Zofia Woleń
oraz Elżbieta Gluza.


Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

więcej w zakładce SAMORZĄD

„Od 1 do ∞ … czyli jeden wynik w nieskończonej ilości zadań”

Ułoż własne zadanie tekstowe lub łamigłówkę tak, aby rozwiązaniem była liczba 25.

szczegóły konkursu

Jan Paweł II -
"Idźmy naprzód z nadzieją" .

Wyniki konkursu

Chcę wiedzieć więcej !

Zachęcamy uczniów do udziału w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych
Regulaminy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2017/2018
czytaj tutaj >>