Mini kronika świetlicy szkolnej – październik.


Złocista jesień na dobre zagościła w naszej świetlicy. ! Piękna słoneczna pogoda zachęciła nas do rozmów na temat zmian zachodzących w przyrodzie. Wykonywaliśmy wiele prac plastycznych o tematyce jesiennej. Poznaliśmy dary sadów, ogrodów, pól i lasów. Zwróciliśmy też uwagę na walory odżywcze owoców i warzyw oraz wspólnie zadecydowaliśmy, że ich spożywanie jest dla nas bardzo ważne i niezbędne prawidłowym w rozwoju. Z okazji „Dnia Drzewa” posadziliśmy na terenie szkoły dwa drzewa.

W związku z tym, że obchodziliśmy Święto szkoły, rozmawialiśmy, na temat naszego patrona Jana Pawła II. Powstały także piękne portrety naszego Świętego.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci przygotowały piękne laurki. Pomimo pracowitego miesiąca nie zapomnieliśmy również o tych, którzy po skończonych zajęciach lekcyjnych pragną odrobić zadania domowe mogąc tym samym liczyć na pomoc ze strony nauczycieli świetlicy.
Ostatni tydzień poświęciliśmy rozmowie na temat zbliżającego się Święta Zmarłych. Nasze rozmowy skupiły się na życiu, przemijaniu, umieraniu i pamięci o tych, którzy odeszli.
Niektóre zajęcia organizowane były, w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.

mgr Nina Drożdż