Mini kronika świetlicy szkolnej – listopad.


Miesiąc listopad w naszej świetlicy rozpoczęliśmy od niezwykle ważnego dla Polaków święta. 104 lata temu Polska odzyskała niepodległość. Dzieci uczęszczające do świetlicy poznały pojęcia takie jak: ojczyzna, symbole narodowe, patriotyzm, niepodległość. Wykonały również piękne prace plastyczne, które pojawiły się na gazetce ściennej. Dzieci także nauczyły się i zagrały hymn narodowy na instrumencie perkusyjnym ( bum, bum rurki).

W listopadzie rozmawialiśmy na temat: „Jak ważne jest dla nas zdrowe odżywianie”. Z racji tego dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne oraz podczas zajęć kulinarnych zrobiły ciasteczka owsiane.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej cały tydzień odbywały się zajęcia związane z misiem. Uczniowie poznali historię zabawki. Obejrzeli bajkę z serii ,,Miś Paddington”. W naszej świetlicy zorganizowana została, również „Zabawa Andrzejkowa”, podczas której dzieci uczestniczyły w zabawach, tańcach, wróżbach, a także poczęstowane zostały cukierkami, watą cukrową oraz popcornem.

Niektóre zajęcia organizowane były, w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.

mgr Nina Drożdż