Władysławowo 2023


01.06.2023 r. uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej w Ciścu pełni entuzjazmu i dobrego humoru wyruszyli na zieloną szkołę do Władysławowa.

Celem wyjazdu było: pokazanie piękna przyrody nadmorskiej, poznanie tradycji, kultury i historii związanej z Wybrzeżem Gdańskim i Półwyspem Helskim, zapoznanie z fauną i florą Bałtyku, odpoczynek w zdrowym nadmorskim klimacie, upowszechnienie formy uczenia się przez doświadczenie oraz integracja zespołów klasowych i rozwijanie samodzielności dzieci.

Program zajęć każdego dnia pobytu nad morzem był bardzo intensywny. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach i zabawach na plaży oraz autokarowych wyjazdach do Gdańska, Gdyni, Sopotu, Pucka i Helu. W trakcie pobytu uczniowie odwiedzili Fokarium na Helu, Oceanarium w Gdyni oraz Manufakturę Szkła w Pucku. Odbyli rejs „Piratem” do punktu docelowego na Westerplatte, gdzie oddali hołd Polskim Żołnierzom. Podczas pieszej wyprawy wzdłuż brzegu morza odwiedzili Latarnię Morską położoną na przylądku Rozewie oraz zobaczyli port rybacki we Władysławowie. Największą atrakcją dla dzieci była wizyta w Parku Ewolucji w Sławutowie. Przekraczając bramę parku, każdy zwiedzający zdecydował się na niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Park Ewolucji poprzez zabawę przybliżył dzieciom najstarsze dzieje świata.

Piękna pogoda, codzienne zajęcia ruchowe, wielogodzinny pobyt na świeżym powietrzu, wycieczki krajoznawcze i kąpiel w morzu sprawiły, że wszyscy byli we wspaniałych humorach i pełni energii.

Mieliśmy wszystko: wymarzoną, upalną pogodę, wspaniałe towarzystwo, świetne humory, mnóstwo atrakcji, naukę poprzez doświadczenie. Nie mieliśmy tylko jednego… czasu na nudę!

mgr Edyta Bryś
mgr Celina Motyka
mgr Barbara Kudełka
mgr Lucyna Fijak